Aktualności

1 years ago

Łajba Czarter

Bo najpierw "je się oczami" 😉 jachty na rozpoczęcie sezonu muszą cieszyć oko. Przygotowania idą pełną parą. Zapraszamy do rezerwacji!!
Mamy jeszcze wolne jednostki w terminach lipcowych i sierpniowych!
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Ahoj!

Pragniemy złożyć wszystkim żeglarzom (i nie tylko im ;)) najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy.

Jednocześnie zapraszamy do czarteru naszych jednostek. Mamy wolne terminy w maju i czerwcu w specjalnych promocyjnych cenach!

Wesołych Świąt!
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Kochani Żeglarze,

Wkroczyliśmy w nowy 2021 rok. Z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia i tego aby kolejny rok był znacznie lepszy niż poprzedni. I oczywiście pomyślnych wiatrów oraz stopy wody pod kilem 😉
Widzimy się wiosną na wodzie!!

🍾🥂⛵⛵⚓
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Ahoj!

Z okazji świąt pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Wesołych Świąt żeglarze oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021. Mijający rok zdecydowanie nie należał do najlepszych, miejmy więc nadzieję, że następny zaskoczy nas jedynie pozytywnie.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
zespół Łajba Czarter
www.rejsypomazurach.eu
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Ahoj!

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Sezon 2020 już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z usług naszej firmy! Sprzęt już na lądzie, pod ciepłym okryciem czeka na kolejny rok 😉 Zapraszamy już teraz do rezerwacji terminów w roku 2021. Dla najszybszych zniżki First Minute!

⚓⚓⛵⛵
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Trochę smutno, trochę optymistycznie i wesoło.Subiektywne podsumowanie sezonu.

Pandemiczny początek sezonu był tragiczny dla branży turystycznej. Odwoływane rezerwacje i liczone straty w wyniku obostrzeń. Po majówce i poluzowaniu obostrzeń zainteresowanie wypoczynkiem na Mazurach pobiło wszelkie rekordy ostatnich lat.

Nigdy w historii tak wielu nie było zainteresowanych wynajęciem czegokolwiek do pływania. Na jeziora wypłynęło wszystko co nadawało się do wynajęcia. Popularne atrakcje turystyczne odwiedziło nawet do 40% turystów więcej niż w latach ubiegłych o tej porze.

Podsumowanie MOPR. Utonęło 9 osób, jedna zmarła na jachcie. 500 osób skorzystało z pomocy ratowników, 250 osób z karetek wodnych. 100 osób hospitalizowano. Zdaniem prezesa MOPR plagą tegorocznego sezonu było żeglowanie bez kamizelek.

Z roku na rok rośnie również liczba łodzi motorowych. Policja zanotowała w tym roku dużo więcej niebezpiecznych wypadków, również śmiertelnych, spowodowanych przez brawurę, alkohol i niedostateczne umiejętności do opanowania coraz mocniejszych silników. Najtragiczniejsze w skutkach były wypadki z udziałem skuterów wodnych, których liczba na szlaku z roku na rok się podwaja.

Hitem tegorocznego sezonu były jednodniowe kursy na patent motorowodny. Już za kilkaset złotych można odbyć kurs i zdobyć uprawnienia do kierowania łodzią motorową o dowolnej mocy silnika.

Podczas gdy jedni liczyli zyski, inni musieli ratować swoje firmy pracując w innych branżach. Tegoroczne wakacje przyniosły duże straty w firmach zajmujących się organizacją imprez firmowych i masowych. Większość z nich zostało odwołanych.

Zdaniem przedstawicieli branży czarterowej w przyszłym sezonie można będzie liczyć na wcześniejsze rezerwacje, gdyż klienci przyzwyczajeni do dużego wyboru jachtów w szczycie sezonu - w tym roku miała szczęście jeśli udało im się wynająć cokolwiek. Co przyniosą kolejne sezony - trudno w tej chwili ocenić.

Na Mazurach jak grzyby pod deszczu budują się domki letniskowe i apartamentowce. Po tegorocznych, dobrych pod względem finansowym, wakacjach ich właściciele planują kolejne inwestycje. Do nasycenia rynku jeszcze daleko.

Coraz większe problemy ze znalezieniem klientów mają hotele i pensjonaty, które dorobiły się groźnej konkurencji w postaci dobrze wyposażonych i dużo tańszych (w stosunku do jakości oferowanych usług) apartamentów na wynajem w budynkach mieszkalnych.
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Ahoj Żeglarze! ⛵⚓
W naszej firmie zrealizujesz swój Bon Turystyczny! Zapraszamy od początku września do skorzystania z naszej oferty czarterowej.
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

W dniu 18.07 rozpoczęliśmy rejsowy obóz żeglarski połączony ze szkoleniem na patent żeglarza jachtowego. Nasi dzielni kursanci uczą się sztuki żeglarskiej, a także życia na jachcie. Nie brakuje również atrakcji dodatkowych jak rejs statkiem po jeziorze Niegocin 😉 Ahoj przygodo!! ...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Uwaga! Na chwilę obecną pierwszy wolny termin czarteru naszych jachtów to 22.08.
O ewentualnych wolnych terminach będziemy informować na bieżąco.
...

View on Facebook

2 years ago

Łajba Czarter

Ahoj Żeglarze!!

Zapraszamy serdecznie do czarteru! Mamy w ofercie wolne terminy czerwcowe (z wyłączeniem Bożego Ciała t.j. 11-14.06) na jednostki 8io i 10cio osobowe (Antila 26, Phila 880 i Janmor 31). W wypadku czarteru last minute oferujemy dodatkowe zniżki! Dzwońcie i piszcie: 572 380 170; lajbaczarter@gmail.com lub za pośrednictwem usługi messenger.

⛵⛵⚓⚓⛵⛵
...

View on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *