Aktualności

4 weeks ago

Łajba Czarter

Ahoj!

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Sezon 2020 już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z usług naszej firmy! Sprzęt już na lądzie, pod ciepłym okryciem czeka na kolejny rok 😉 Zapraszamy już teraz do rezerwacji terminów w roku 2021. Dla najszybszych zniżki First Minute!

⚓⚓⛵⛵
...

View on Facebook

3 months ago

Łajba Czarter

Trochę smutno, trochę optymistycznie i wesoło.Subiektywne podsumowanie sezonu.

Pandemiczny początek sezonu był tragiczny dla branży turystycznej. Odwoływane rezerwacje i liczone straty w wyniku obostrzeń. Po majówce i poluzowaniu obostrzeń zainteresowanie wypoczynkiem na Mazurach pobiło wszelkie rekordy ostatnich lat.

Nigdy w historii tak wielu nie było zainteresowanych wynajęciem czegokolwiek do pływania. Na jeziora wypłynęło wszystko co nadawało się do wynajęcia. Popularne atrakcje turystyczne odwiedziło nawet do 40% turystów więcej niż w latach ubiegłych o tej porze.

Podsumowanie MOPR. Utonęło 9 osób, jedna zmarła na jachcie. 500 osób skorzystało z pomocy ratowników, 250 osób z karetek wodnych. 100 osób hospitalizowano. Zdaniem prezesa MOPR plagą tegorocznego sezonu było żeglowanie bez kamizelek.

Z roku na rok rośnie również liczba łodzi motorowych. Policja zanotowała w tym roku dużo więcej niebezpiecznych wypadków, również śmiertelnych, spowodowanych przez brawurę, alkohol i niedostateczne umiejętności do opanowania coraz mocniejszych silników. Najtragiczniejsze w skutkach były wypadki z udziałem skuterów wodnych, których liczba na szlaku z roku na rok się podwaja.

Hitem tegorocznego sezonu były jednodniowe kursy na patent motorowodny. Już za kilkaset złotych można odbyć kurs i zdobyć uprawnienia do kierowania łodzią motorową o dowolnej mocy silnika.

Podczas gdy jedni liczyli zyski, inni musieli ratować swoje firmy pracując w innych branżach. Tegoroczne wakacje przyniosły duże straty w firmach zajmujących się organizacją imprez firmowych i masowych. Większość z nich zostało odwołanych.

Zdaniem przedstawicieli branży czarterowej w przyszłym sezonie można będzie liczyć na wcześniejsze rezerwacje, gdyż klienci przyzwyczajeni do dużego wyboru jachtów w szczycie sezonu - w tym roku miała szczęście jeśli udało im się wynająć cokolwiek. Co przyniosą kolejne sezony - trudno w tej chwili ocenić.

Na Mazurach jak grzyby pod deszczu budują się domki letniskowe i apartamentowce. Po tegorocznych, dobrych pod względem finansowym, wakacjach ich właściciele planują kolejne inwestycje. Do nasycenia rynku jeszcze daleko.

Coraz większe problemy ze znalezieniem klientów mają hotele i pensjonaty, które dorobiły się groźnej konkurencji w postaci dobrze wyposażonych i dużo tańszych (w stosunku do jakości oferowanych usług) apartamentów na wynajem w budynkach mieszkalnych.
...

View on Facebook

4 months ago

Łajba Czarter

Ahoj Żeglarze! ⛵⚓
W naszej firmie zrealizujesz swój Bon Turystyczny! Zapraszamy od początku września do skorzystania z naszej oferty czarterowej.
...

View on Facebook

4 months ago

Łajba Czarter

W dniu 18.07 rozpoczęliśmy rejsowy obóz żeglarski połączony ze szkoleniem na patent żeglarza jachtowego. Nasi dzielni kursanci uczą się sztuki żeglarskiej, a także życia na jachcie. Nie brakuje również atrakcji dodatkowych jak rejs statkiem po jeziorze Niegocin 😉 Ahoj przygodo!! ...

View on Facebook

5 months ago

Łajba Czarter

Uwaga! Na chwilę obecną pierwszy wolny termin czarteru naszych jachtów to 22.08.
O ewentualnych wolnych terminach będziemy informować na bieżąco.
...

View on Facebook

6 months ago

Łajba Czarter

Ahoj Żeglarze!!

Zapraszamy serdecznie do czarteru! Mamy w ofercie wolne terminy czerwcowe (z wyłączeniem Bożego Ciała t.j. 11-14.06) na jednostki 8io i 10cio osobowe (Antila 26, Phila 880 i Janmor 31). W wypadku czarteru last minute oferujemy dodatkowe zniżki! Dzwońcie i piszcie: 572 380 170; lajbaczarter@gmail.com lub za pośrednictwem usługi messenger.

⛵⛵⚓⚓⛵⛵
...

View on Facebook

6 months ago

Łajba Czarter

Ahoj żeglarze!
⛵⛵
Od poniedziałku t.j. 18.05 limit osób mogących jednocześnie przebywać na jachcie zostaje zwiększony do takiego, jaki figuruje w dowodzie jednostki! Zapraszamy serdecznie, nasza flota już w komplecie czeka na Was. Od tego sezonu dysponujemy nowym, komfortowym 10 cio osobowym jachtem Janmor 31!
⚓⚓
Każda na naszych łódek jest ozonowana przed wydaniem. 🔥
...

View on Facebook

7 months ago

Łajba Czarter

Serdecznie zapraszamy! Nasza flota już dawno czeka na widzie na spragnione wiatru i żagli zalogi⛵⛵☀️Taka wiadomość od Ministerstwa Sportu 😀
W kolejnym etapie odmrażania gospodarki zapowiedziano ważną informację dla żeglarzy!

Na jachtach będzie mogło przebywać tyle osób ile w dokumencie jednostki! 🥳🥳🥳 My się cieszymy z takich wieści - a Wy?

Planujcie pływanie i pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego 🙂
info:
www.gov.pl/web/sport/rusza-iii-etap-odmrazania-polskiego-sportu
...

View on Facebook

7 months ago

Łajba Czarter

Taka sytuacja😃😅W końcu jest snieg ! Co prawda w maju ale jest😅 ...

View on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *